Gürültü Ve Titreşim Kontrolü Trend Akustik

BİNA AKUSTİĞİ

Bina akustiği çözümleri, yapısal alanlarda yaşanabilecek akustik problemlere karşı geliştirilmiş uygulamaları kapsamaktadır. Akustik değerlerini koruyarak binaların gürültüye karşı korunması amacı ile yapılan yalıtım uygulamalarıdır. Özel veya resmi her türlü yapılarda maruz kalınan ulaşım, sanayi, yapım ve insan temelli gürültüler gibi dış çevre etkenlerinin ve bina içinde oluşan komşu gürültüleri, darbe sesleri, mekanik sistem ve servis ekipmanlarının gürültüleri ile cihazlardan yayılan mekanik titreşimlerin kontrol altına alınmasına yönelik önlemleri kapsamaktadır.

Çatı ve Cephe Gürültü Kontrolü

Çevresel gürültü faktörlerinden biri çatılarda yer alan soğutma grupları ve diğer mekanik ekipmanlardır. Çevredeki diğer yaşam alanları etkileyen ve istenmeyen gürültü üretirler. Çevresel gürültünün yaşam alanlarımızın içerisine etkisi yaşadığımız binaların cephelerini ne kadar iyi yalıttığımız ile alakalıdır. Cephe çözümlerinin etkili ve verimli olabilmesi için yapıların tasarım aşamasında çözülmesi gerekmektedir.

Trend Akustik olarak geniş bir yelpazede ürettiğimiz çözümler ile her türlü gürültü problemini ortadan kaldırıyoruz.

Devamını Oku
Çatılardaki mekanik cihazların ses yalıtımı
yapisal-ve-temel-titresim-yalitimi

Yapısal ve Temel Titreşim Yalıtımı

Konut kompleksi, ofis binası veya otel olarak kullanım türüne bağlı olarak gürültüden korunma ve titreşimden korunma için farklı gereksinimlerin karşılanması gerekir. Bu çalışmaların planlama aşamasında yapılması zorunluluktur, bu gibi gürültü kaynaklarının sonradan yapı elemanları vasıtası ile iletilmesini engellemek mümkün değildir.

Trend Akustik olarak tam da bu aşamada devreye giriyoruz. Tasarım aşamasında projenin özel gereksinimlerine göre ses ve titreşim kontrolü çözümlerimizi uyarlıyoruz.

Devamını Oku

Sosyal Tesis Alanları Gürültü Kontrolü

Fitness ve spor alanlarının, konut/ticari yapıların içerisinde olması akustik uzmanlar için her zaman büyük bir meydan okumadır. Bu alanlarda gerekli önlemlerin alınmaması durumunda ulaşacak gürültü, yapı içerisinde yatak odaları veya ofisler gibi gürültüye hassas alanlara iletilecektir. Ayrıca Teknik Akustik  olarak bu gürültü alanlarının, yapının diğer alanlarından yalıtılması içinde bir dizi sistem çözümü sunuyoruz.

Trend Akustik olarak geniş bir yelpazede ürettiğimiz çözümler ile her türlü gürültü problemini ortadan kaldırıyoruz.

Devamını Oku
fitnes-spor-salonlari-akustik-ses-ve-gurultu-cozumleri
jenerator-odasi-ses-izolasyonu-mekanik-titresim-yalitim-cozumleri

Soğutma ve Jeneratör Grupları Gürültü Kontrolü

Soğutma grupları ve jeneratörler tarafından üretilen gürültü, düşük ve yüksek frekans aralıklarında çeşitlilik göstermektedir. Dolayısı ile bu hacimlerde üretilecek çözümlerin bir sistem olarak ele alınması ve doğru frekanslarda yalıtım yapacak malzemelerin seçilmesi, akustik performans açısından son derece önemlidir. Bu alanlardaki yüzeyler genelde mimari tasarımlarda yansıtıcı malzemeler olarak seçildiğinden ekipmanların ürettikleri gürültü, bu yüzeylerde yansıyarak daha da artmaktadır. Bunun önüne geçmek için bu hacimlerin son katmanlarında ekipmanların çalışma prensiplerine uygun yutucu malzemeler kullanılmadır.

Devamını Oku

Teknik Hacimler Gürültü Kontrolü

Mekanik ekipman odaları gibi gürültülü alanların yakınında bulunan sessiz alanları içeren bina tasarımlarının; gürültünün zemin, duvar ve tavan konstrüksiyonlarından iletimini azaltması gerekecektir. Düşük bir gürültü seviyesi gerektiren bu tür sessiz alanlar arasında tiyatrolar, yayın ve kayıt stüdyoları, konferans odaları ve benzeri yer alır.

Trend Akustik yeni tasarım ve iyileştirici inşaat projelerinde mekanik sistemleri sessiz hale getirmek için kanıtlanmış ve test edilmiş malzemeleri kullanma konusunda pratik deneyime sahiptir.

Devamını Oku
Jeneratör-Ses-Yalıtımı-3

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Biz Kimiz? Ses yalıtımı konusunda uzmanlaşmış bir firmayız. Her türlü binada veya her türlü ekipmanda oluşan gürültü probleminize çözüm üretebiliriz. Amacımız bulunduğunuz ortamı fonksiyonuna uygun olarak daha sessiz bir hale getirmek. ​ Gürültü; endüstrileşmiş, büyümüş ve trafiği oldukça artmış olan şehirlerde hepimizin şikayet ettiği günümüzün problemi haline geldi. ​ Trend Akustik olarak gürültü problemlerine çözüm üreterek, yaşadığımız şehirlerdeki günlük yaşam kalitesini arttırmayı hedefliyoruz. ​ Bu amaç için kendimizi sistem tedarikçisi olarak konumlandırıyoruz. Tecsound, Damtec, Amorim Cork Composites ve Makel Insulation gibi sektörün önde gelen malzeme üreticilerinin Türkiye distribütörlüğünü yapıyor, projeye özel sistemin tüm bileşenlerini de kendimiz üreterek bütüncül çözümler sunuyoruz.